مسکن افلاک

خرید ویلا خرید آپارتمان رهن و اجاره ی خانه

پرونده مسکن مهر پردیس سال ۹۸

پرونده مسکن مهر پردیس سال ۹۸

 پرونده مسکن مهر پردیس سال ۹۸

 

مدیرعامل شهر جدید پردیس در پاسخ به فارس پرونده مسکن مهر پردیس سال ۹۸ بسته می‌شود/ افزایش قیمت نداریم

مدیرعامل شهر جدید پردیس با اشاره به اینکه در صورتی که منابع مالی موردنیاز تأمین شود، پرونده مسکن مهر در این شهر در سال ۹۸ بسته خواهد شد، گفت: افزایش قیمت مسکن مهر به هیچ وجه در این شهر تکرار نخواهد شد

 

پرونده مسکن مهر پردیس سال ۹۸

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، سعید غفوری با اشاره به اینکه برای بسته شدن پرونده مسکن مهر نیازمند تأمین منابع مالی هستیم، در پاسخ به این سؤال خبرنگار فارس که آیا سال ۹۸ پرونده مسکن مهر در این شهر بسته خواهد شد، گفت: درخواست ما از دولت این است که از ۶۳ میلیارد تومان مصوبه جدید دولت برای مسکن مهر که برای کل کشور اختصاص خواهد یافت، به شهر جدید پردیس نیز از این مبلغ اعتباری تزریق شود.

وی با بیان اینکه ۱۰۰ میلیارد تومان درخواست شده بود که به شهر جدید پردیس اختصاص یابد اما هنوز این مبلغ که قرار بود در مرداد و شهریور تزریق شود انجام نشده است، گفت: البته ما چندان هم مشتاق به دریافت این‌گونه اعتبار نیستیم، چراکه از اوراق خزانه قرار بود این مبالغ پرداخت شود.

مدیرعامل شهر جدید پردیس با تأکید بر اینکه ۲۳۳۳ واحد مسکن مهر آماده تحویل است اما نبود برخی اقلام مثل بوستر پمپ و موتور آسانسور باعث شده تا حدودی با مشکل مواجه شویم، اظهار داشت: در شهر جدید پردیس۲۵ هزار واحد مسکن مهر تحویل شده است، بنابراین برای سرعت دادن به ساخت و ساز مسکن مهر قرار بود برخی از فازها را از پیمانکاران بگیریم و به پیمانکاران خوشنام بدهیم.

غفوری با اشاره به اینکه تا هفته دولت و تا شهریور ماه ۵ هزار واحد مسکونی مسکن مهر افتتاح خواهد شد، گفت: عددی که در حال حاضر برای افتتاح واحدهای مسکن مهر اعلام شد در حال بزرگ شدن است اما اینکه چرا افتتاح رسمی برای این ۲۳۳۳ واحد انجام نمی‌شود به این دلیل است که نبود برخی اقلام ما را با مشکل مواجه خواهد کرد.

وی افزود: علاوه بر این ۲۳۳۳ واحد قرار است ۲۷۵۴ واحد دیگر در فازهای ۱۱، ۹ قدیم و ۸ به بهره‌برداری برسد.

مدیرعامل شهر جدید پردیس با تأکید بر اینکه از دستگاه‌های خدمات رفاه خواسته‌ایم که در نصب  انشعابات سرعت عمل بیشتری داشته باشند، گفت: اگر منابع مالی تأمین شود قطعاً پرونده مسکن مهر در این شهر در سال ۹۸ بسته خواهد شد.

غفوری با تأکید بر اینکه برای شهر جدید پردیس نیازمند میزان زیادی اعتبار هستیم، گفت: از سیستم بانکی به تازگی درخواست وام ۱۰۰ میلیارد تومانی از محل بازپرداخت وام مسکن مهر ارائه کرده‌ایم.

وی‌ ادامه داد: با ارزش‌افزوده‌ای که قطعاً برای واحدهای مسکن مهر انجام خواهد شد این ۱۰۰ میلیارد تومان در دو سال بازپرداخت خواهد شد، بنابراین تعهدات و وثیقه‌های لازم برای اینکه سیستم بانکی این ۱۰۰ میلیارد تومان را برای واحدهای مسکن مهر شهر جدید پردیس اختصاص دهد می‌توانیم ارائه کنیم.

مدیرعامل شهر جدید پردیس در خصوص ملکی کردن زمین‌های ۹۹ ساله مسکن مهر در شهر جدید پردیس برای تک‌برگی کردن واحدهای مسکن مهر گفت: یک شرایط خاص برای مالکان در نظر گرفته شده است که برای نمونه از محله سبلان فاز ۸، پروژه امیر ساوالان این کار آغاز خواهد شد.

غفوری ادامه داد: در قیمت‌گذاری که انجام خواهد شد معادل ۳۰ درصد از قیمتی که برای هر قطعه‌ای در مزایده گذاشته شده است، در نظر گرفته‌ایم که از مالکان دریافت شود، البته ۴۰ درصد نیز از این ۳۰ درصد تخصیص داده خواهد شد و ۵۰ درصد نقد و ۵۰ درصد باقیمانده از اقساط ۵ ساله از مالکان دریافت خواهد شد.

وی‌ ادامه داد: قطعاً تک‌برگی کردن و دادن سند به عرصه واحدهای مسکن مهر موجب ایجاد ارزش افزوده بیشتری خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

کانال ما

شما میتوانید در کانال ما عضو شوید

عضو شدن
بستن