مسکن افلاک

خرید ویلا خرید آپارتمان رهن و اجاره ی خانه

مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در ارتقای کیفیت بتن کارشکنی می‌کند

مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در ارتقای کیفیت بتن کارشکنی می‌کند

رئیس مرکز تحقیقات بتن با اشاره به کارشکنی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در روند ارتقای کیفیت بتن مناطق زلزله زده، گفت:سازمان ملی استاندارد با درخواست تولیدکنندگان به دنبال حذف برخی سخت‌گیری ها برای ارتقای کیفیت بتن است.

"مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در ارتقای کیفیت بتن کارشکنی می‌کند"

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، مصطفی احمد وند در همایش بتن و زلزله با اشاره به ضرورت ارتقای کیفیت بتن در ساخت و سازها، اظهار کرد:پیامدهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و … بعد از وقوع زلزله به دلیل عدم رعایت نسبت آب و سیمان در ساختمان‌های بتنی است. چنانچه در سازه‌های بتنی مواد به درستی به کار رفته و آب و سیمان به اندازه مناسب ترکیب شود،‌مقاون ساختمان در برابر وقوع زلزله نسبت به سازه‌های فلزی بسیار بسیار بیشتر است.

وی با بیان این‌که تخریب بالای ساختمان در زلزله ها به دلیل عدم رعایت نسبت سیمان و آب است، تصریح کرد: یکی از مشکلات ساختمان‌ها در زلزله کرمانشاه  این بوده که شن و ماسه به کار رفته با دوام نبوده و خیلی سریع خورده شده است.

وی با تاکید بر رعایت قوانین و استانداردها در پروسه تولید بتن، افزود:‌ بخشی از ساخت‌‌و سازهایی که در مناطق زلزله در حال اجراست با استانداردهای کشور همخوانی ندارد.

رئیس مرکز تحقیقات بتن(متب) در ادامه با انتقاد از عدم رعایت استانداردها و قوانین توسط برخی تولیدکنندگان بتن در کشور، گفت:‌در حالی سه سال از قانون شدن استانداردهای تولید بتن در کشور می‌گذرد که سازمان استاندارد از ما (مرکز تحقیقات بتن) برای بازنگری در این استانداردها دعوت به عمل آورده است.

احمدوند با بیان این‌که سازمان ملی استاندارد با درخواست تولیدکنندگان به دنبال حذف برخی سخت‌گیری ها برای ارتقای کیفیت بتن است، اظهار کرد:‌ بر این اساس چک‌لیست‌های مربوط به وسایل تولید بتن، وسایل انتقال بتن از کارخانه‌ها و بازرسی‌ها از چرخه تولید بتن حذف می‌شود.

وی با فاجعه‌بار خواندن این مسئله گریزی دوباره‌ای به زلزله کرمانشاه زد و گفت: برای آزمایش مجانی بتن‌هایی که در ساخت و سازهای این استان بعد از زلزله در حال انجام است، اعلام آمادگی کردیم. این در حالی بود که مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با این مسئله مخالفت کرده است.

وی یادآور شد: در زلزله بم همین کار را انجام دادیم که مقالات بین المللی آن موجود است و تاثیر به سزایی در ارتقای کیفیت بتن استفاده شده در سازه‌ها داشته است.

منبع:www.tasnimnews.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

کانال ما

شما میتوانید در کانال ما عضو شوید

عضو شدن
بستن