مسکن افلاک

خرید ویلا خرید آپارتمان رهن و اجاره ی خانه

جزئیات بودجه ۹۸/ برنامه دولت برای تکمیل مسکن مهر و اجرای مسکن‌ اجتماعی در سال آینده

جزئیات بودجه ۹۸/ برنامه دولت برای تکمیل مسکن مهر و اجرای مسکن‌ اجتماعی در سال آینده

بر اساس تبصره ۸ لایحه بودجه سال ۹۸ کشور، برنامه‌ای برای تکمیل واحدهای مسکن مهر، طرح‌های بازآفرینی شهری و احیای بافت‌های فرسوده و احداث واحدهای مسکن اجتماعی و حمایتی پیشنهاد شده است.

جزئیات بودجه 98/ برنامه دولت برای تکمیل مسکن مهر و اجرای مسکن‌ اجتماعی در سال آینده

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بر اساس تبصره ۸ لایحه بودجه سال ۹۸ کشور به دولت اجازه داده شد برای عملیات آماده‌سازی، محوطه سازی، تامین خدمات روبنایی و زیربنایی و تکمیل واحدهای مسکن مهر، طرح‌های بازآفرینی شهری و احیای بافت‌های فرسوده و احداث واحدهای مسکن اجتماعی و حمایتی، اقدامات به شرح زیر را به عمل آورد:

۱- بدهی بانک مسکن به بانک مرکزی بابت اصل و سود خطوط اعتباری طرح مسکن مهر تا سقف ۵۰ هزار میلیارد تومان به حساب بدهی دولت به بانک مرکزی منتقل و مبلغ مذکور به عنوان افزایش سرمایه دولت در بانک مسکن منظور می‌شود؛ بدهی دولت به بانک مرکزی مشمول قانون برنامه ششم توسعه نمی‌شود. بانک مسکن متعهد به اعطای تسهیلات برای موارد فوق الذکر است.

۲- وزارت راه و شهرسازی از طریق شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید و سازمان ملی زمین و مسکن مجاز است تا سقف ۱۵ هزار میلیارد ریال از محل منابع داخلی و یا تهاتر اراضی و املاک متعلق به شرکت‌های فوق الذکر را به قیمت کارشناسی صرف اجرای طرح‌های فوق کند.

۳- در صورت درخواست مالکین اعیانی واحدهای مسکن مهر، شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید و سازمان ملی زمین و مسکن مجاز به واگذاری قطعی زمین‌های اجاره‌ای ۹۹ ساله می‌باشند؛ منابع حاصله پس از واریز به حساب این شرکت‌ها نزد خزانه‌داری کل کشور صرف اجرای طرح‌های فوق خواهد شد.

۴- وزارت راه و شهرسازی مجاز است زمین های متعلق به شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید و سازمان ملی زمین و مسکن را تا سقف ۳۰ هزار میلیارد ریال طی قراردادهایی با بانک‌های عامل و صندوق‌های تامین مالی در رهن آنان قرار داده و متناسب با آن تسهیلات لازم برای اجرای طرح‌های جامع، تفضیلی و آماده سازی مصوب را اخذ و صرف تکمیل این طرح‌ها نماید. از محل فروش عرصه و اعیان طرح‌های تکمیل شده با رعایت قوانین و مقررات گردش خزانه، با بانک‌های عامل تسویه  و باقیمانده را به اجرای طرح‌های صدرالذکر این بند اختصاص دهد.

بیشتر بخوانید

آیین نامه اجرایی این بند به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی و با همکاری وزارت امور اقتصاد و دارایی، بانک مرکزی جمهوری اسلامی و سازمان برنامه و بودجه کشور تهیه و به تصویب هیئات وزیران می‌رسد.

منبع:www.tasnimnews.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

کانال ما

شما میتوانید در کانال ما عضو شوید

عضو شدن
بستن