مسکن افلاک

خرید ویلا خرید آپارتمان رهن و اجاره ی خانه

افزایش ۴.۸ درصدی قیمت مسکن در آذرماه/کاهش ۶۳ درصدی معاملات

افزایش ۴.۸ درصدی قیمت مسکن در آذرماه/کاهش ۶۳ درصدی معاملات

بررسی جدیدترین آمار وزارت راه و شهرسازی حاکی از آن است که متوسط قیمت هر مترمربع مسکن طی آذرماه امسال در مقایسه با ماه پیش از آن ۴.۸۵ درصد افزایش یافته است. تعداد معاملات ثبت شده نیز در مقایسه با آذرماه سال گذشته ۶۳ درصد کاهش یافته است.

افزایش 4.8 درصدی قیمت مسکن در آذرماه/کاهش 63 درصدی معاملات

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بر اساس آمار رسمی وزارت راه و شهرسازی در آذرماه امسال  متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی با رشد ۴٫۸۵ درصدی به ۹ میلیون و ۶۳۱ هزار تومان افزایش یافته است. در آبان‌ماه امسال متوسط هر مترمربع واحد مسکونی در تهران ۹ میلیون و ۱۸۵ هزار تومان بود که در مقایسه با متوسط قیمت ۸ میلیون و ۱۲۲ هزار تومانی مهرماه ۶٫۳۹ درصد افزایش یافته است.

متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در منطقه یک با حدود ۱۳ درصد از ۱۹ میلیون و ۸۰۶ هزار تومان به ۲۲ میلیون و ۲۵۵ هزار تومان رسیده است. کمترین متوسط قیمت مسکن مربوط به منطقه ۱۸ با ۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسید. ماه پیش از آن یعنی در آبان‌ماه متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در این منطقه ۴ میلیون و ۷۹ هزار تومان بود.

بر اساس آمار وزارت راه و شهرسازی در آذرماه امسال ۵۸۹۶ فقره مبایعه‌نامه در مناطق ۲۲ گانه تهران ثبت شد که نسبت به ماه پیش از آن (آبان‌ماه ۹۷) با ۵۹۴۱ فقره ۷۵ صدم درصد کاهش یافته است. تعداد معاملات در مقایسه با آذرماه سال گذشته نیز ۶۳ درصد کاهش یافته است.

بررسی قیمت مسکن آذرماه ۹۷ با قیمت‌های ماه مشابه سال گذشته حاکی از آن است که هر مترمربع واحد مسکونی ۹۲٫۶۲ درصد گران‌تر شده است.

منبع:www.tasnimnews.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

کانال ما

شما میتوانید در کانال ما عضو شوید

عضو شدن
بستن