بهگزارشبرناازاراک،«احمد اصغری مهرآبادی» در نشست شورای مسکن استان مرکزی در اراک افزود: طرح مسکن مهر از سال ۸۶ و در زمان دولت گذشته به مرحله اجرا درآمد که در راستای آن ساخت ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر در کشور آغاز شد.

وی بیان کرد: کار ساخت حدود ۲ میلیون واحد مسکن مهر به اتمام رسیده اما یک میلیون و ۷۲۴هزار واحد مسکن مهر تاکنون تحویل مردم شده که یک میلیون و ۹۰ هزار واحد آن در دولت تدبیر و امید تکمیل و تحویل شده است.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر ادامه داد: ۲۶۰ هزار واحد مسکن مهر عملیات ساخت آن به اتمام رسیده و هماهنگی های لازم با دستگاه های زیربط برای نصب انشعابات مورد نیاز صورت گرفته تا به زودی این واحدها نیز به مردم تحویل شود.

اصغری مهرآبادی عنوان کرد: طرح مسکن مهر پارسال در استان های زنجان، یزد و چهارمحال و بختیاری به اتمام رسیده، و حدود ۶ استان نیز تا پایان سال جاری در در برنامه تکمیل است که بقیه طرح های مسکن مهر کشور نیز بر اساس وعده رئیس جمهوری باید تا پایان سال ۹۸ به اتمام رسد.

وی تصریح کرد: امید است تا پایان سال جاری طرح های مسکن مهر استان مرکزی نیز به اتمام رسد و این استان جزو بهترین و موفق ترین استان های کشور در راستای طرح مسکن مهر است.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر اضافه کرد: سهم استان مرکزی از مسکن مهر ۳۹ هزار و ۲۱۰ واحد است که ۶۶۳ واحد باقی مانده است.

اصغری مهرآبادی بیان کرد: ۴۳۱ واحد نیمه تمام مسکن مهر استان مرکزی در شهر جدید امیرکبیر است که این واحدها پیشرفت بیش از ۹۰ درصد دارند و تنها نصب تجهیزات این واحدها باقی مانده و با همت و تلاش مضاعف می توان پرونده مسکن مهر این شهر جدید را تاپایان سال جاری به اتمام رساند.

وی تصریح کرد: حدود چهار طرح مسکن مهر تعاونی نیز در استان مرکزی هنوز به اتمام نرسیده که این شرکت ها نیز در راستای تکمیل این طرح ها باید جهادی عمل کنند.