مسکن افلاک

خرید ویلا خرید آپارتمان رهن و اجاره ی خانه

  NA 

من خانه ام را دوست دارم

قطعا برای یافتن خانه دلخواه و متناسب با سلیقه و بودجه خود اصولا میبایست یک مشاور املاک حرفه ای و صادق برای خود انتخاب نمایید 

در اینجا به ۲۰ روش برای یافتن یک مشاور املاک خوب اشاره می کنیم : 

من خانه ام را دوست دارم

گام اول 

مشاوران املاک را در محیط کارشان ملاقات کنید نه دربنگاه هایشان ، یک مشاور املاک خوب وقت کمتری را درپشت میز خود می گذراند.

من خانه ام را دوست دارم

گام دوم :

مطمئن شوید که مشاور املاک مورد نظر شما تا به حال قراردادهای زیادی را بسته و چند سال سابقه کاری در این زمینه دارد.بستن قرارداد بیشتر به منزله تجربه بیشتر است.

من خانه ام را دوست دارم

گام سوم:

یک روش خوب دیگر این است که با دوستان یا کسانی که با این مشاور املاک کار کرده اند گفتگو کنیدد، اگر این مشاور املاک در کار با دوست شما به نتایج مثبتی دست یافته باشد، شانس این که کار شما هم مانند او خوب پیش رود زیاد است.

من خانه ام را دوست دارم

گام چهارم:

مطمئن شوید که مشاور املاک شما به اینترنت دسترسی دارد. امروزه داشتن یک وب سایت اختصاصی بسیار اهمیت دارد زیرا بیش از ۸۵ درصد خریداران خانه های خود را در اینترنت می بینند. یک بنگاه دار خوب اغلب با لپ تاپ یا با موبایل به اینترنت دسترسی دارد. در دنیای امروز مشاوران باید ایمیل کنند ، پیام بفرستند و به خریداران و فروشندگان دسترسی داشته باشند.

من خانه ام را دوست دارم

گام پنجم:

با چند مشاور املاک مصاحبه ای داشته باشید. آیا به دنبال بنگاه داری هستید که در حیطه خرید کار می کند یا فروش . این که آیا شما به دنبال یک عامل خریدار یا نماینده فروشنده. مطمئن شوید که خانه رویایی خود را به شما نمی فروشد شما به دنبال یک مشاور املاک واقع بین هستید .قبل از بررس ملک قرارداد را امضا نکنید . (شما باید قبل از امضای هر چیزی به مشاور املاک خود اعتماد داشته باشید.)

من خانه ام را دوست دارم

گام ششم:

به مشغله کاری بنگاه دار توجه داشته باشید. یکی از مشخصه های مشاور املاک خوب سخت‌کوشی و زرنگ بودن او است . توجه کنید ، چون ممکن است فقط بعضی مواقع مشغله کاری زیادی داشته باشند. یک مشاور املاک می تواند کار ۶ خریدار با هم و کار ۱۲ فروشنده را به تنهایی راه بیاندازد، پس اگر شما را به دستیار خود می سپارند ، آنجا را ترک کنید .

من خانه ام را دوست دارم

گام هفتم:

آنچه که اهمیت دارد این است که مشاور املاک شما باید آگاه و مطلع باشد. سوال های درباره چیزهایی که جدیداً در عرصه املاک آموخته اید از آنها بپرسید. اگر آنها بیشتر از شما نمی دانند، پس این شغل تنها وسیله معاش او است. اطلاعات محلی به خصوص در محیط های شهری حائز اهمیت است.

من خانه ام را دوست دارم

گام هشتم:

انتخاب یک مشاور املاک عالی زمانی اهمیت پیدا می کند که برای اولین بار یک خانه می خرید. آنها باید تجربه این کار را داشته باشند و در مواردی که شما اطلاع کافی ندارید مانند گرفتن وام شما را راهنمایی کنند

من خانه ام را دوست دارم

گام نهم:

ببینید که چقدر مورد احترام هستند. شما خواهان مشاور املاکی هستید که به شبکه محلی متصل است و روابط دوستانه ای با دیگر مشاوران املاک دارد. مشاور املاکان با تجربه با بنگاههای دیگر روابط خوبی برقرار می کنند. و این ارتباطات به معاملات خوبی تبدیل می شود.

من خانه ام را دوست دارم

گام دهم:

پیشنهاداتی که یک مشاور املاک به شما می دهد را مورد بررسی قرار دهید. در مصاحبه های خود با سایر بنگاهداران بپرسید که آیا دیگر مشاوران را می‌شناسید و یا به عنوان یک مشاور املاک برای آنها احترام قائل می شوید .

من خانه ام را دوست دارم

گام یازدهم:

از مشاور املاکی که در آن محل زندگی می کنند سوال بپرسید. زیرا یک مشاور املاکی که در آن محل هم کار می کند و هم زندگی می کند نبض بازار را در دست دارد و پاسخ سوالات مهم در مورد جامعه را میداند. آنها باید یک شناخت کافی از مدارس همان حوالی داشته باشند، خصوصا در شهرهای بزرگ این امر حائز اهمیت است.

من خانه ام را دوست دارم

گام دوازدهم:

از مشاور املاک بپرسید “آیا می توانید ارائه دهندگان خدمات را برای اخذ وام مسکن، تعمیرات خانه ، و کارهای دیگری که باید انجام دهم به من معرفی کنید؟ به خاطر داشته باشید که یک مشاور املاک باید بیشتر از یک ارائه دهنده خدمات مشاوره دهد و نباید برای این راهنمایی ها پاداش بیشتری دریافت کند.

من خانه ام را دوست دارم

گام سیزدهم:

از آنها بپرسید که چه مدت در این عرصه کار کرده اند .این بدین معنا نیست که بنگاه داران تازه کار موفق نیستند ، بلکه تنها برای یک تصمیم گیری آگاهانه است. مشاوران املاک با تجربه همیشه بهترین انتخاب نیستند به خصوص اگر از فناوری های امروزی استفاده نکنند.

من خانه ام را دوست دارم

گام چهاردهم:

از آنها بپرسید که تمام وقت در این حرفه کار می کنید و شغل دومی ندارند؟ شما باید به دنبال یک مشاور املاک تمام وقت بگردید.

من خانه ام را دوست دارم

گام پانزدهم:

از آنها بپرسید که در حیطه خرید ملک هستید یا فروش ملک. یک مشاور املاکی که بیشتر به فروش خانه می پردازد بیشتر با فروشندگان سرو کار دارد و همه چیز را از چشم انداز فروشندگان می بیند.

من خانه ام را دوست دارم

گام شانزدهم:

از آنها بپرسید ” که چگونه شما را از پیشرفت معامله مطلع می سازد؟ چند بار ؟ با چه وسیله ای ؟ البته انتظار یک پاسخ درست و کامل نمی رود ولی خواسته های شما را منعکس می کند.

من خانه ام را دوست دارم

گام هفدهم:

نکات:

انتظار آن را نداشته باشید که مشاور املاک بعد از گرفتن پیغام شما بلافاصله با شما تماس بگیرد بلکه ممکن است بسته به شرایط ظرف ۲۴ ساعت آینده این کار را انجام دهند.
بعد از ساعت ۹ شب دیگر با مشاوران خود تماس نگیرید چون آنها هم مانند شما نیاز به استراحت دارند.
این بزرگترین معامله در زندگی شما است، یک مشاور املاک سرد و گرم چشیده این کار را هر روز انجام می دهد و به مشکلات کار واقف است.
خرید خانه مانند خرید یک کالا است. عرضه و تقاضا در یک محله نقش مهمی در قیمت گذاری و زمان بندی فروش بازی می کند . سعی کنید در خرید و فروش ملک احساسی برخورد نکنید.

من خانه ام را دوست دارم

گام هجدهم:

چند خانه مختلف را ببینید تا ایده روشنی از قیمت های خانه های آن محله به دست آورید. این به شما کمک می کند که در مواجهه با یک مشاور املاک کورکورانه رفتار نکنید.

من خانه ام را دوست دارم

گام نوزدهم:

با کسی کار کنید که به بازارهای محلی آشنایی دارد. برخی از مشاور املاکان در کار با اقلیت های خاصی تخصص دارند. حتی اگر از مشاور املاک خود راضی باشید، بهتر است کسی را به خدمت بگیرید که آن محله ها را به خوبی می شناسد و اطلاعات خوبی از بازار آن محل در اختیار شما قرار می دهد در حالی که بنگاه داران خارجی نمی توانند اینکار را انجام دهند..

من خانه ام را دوست دارم

گام بیستم:

اگر شما خریدار هستید، باید به یک عامل خرید مراجعه کنید . تا بتوانید منافع خود را در معامله حفظ کنید. به همین ترتیب اگر شما یک فروشنده هستید ، باید به بنگاهی مراجعه کنید که در معرفی فروشنده و به دست آوردن خریداران واجد شرایط در فروش ملک شما با سود مناسب ، تجربه دارد ، همه مشاوران املاک تخصص لازم برای راهنمایی خریداران و فروشندگان را ندارند ، بنابراین باید خودتان از آنها سوال کنید.

من خانه ام را دوست دارم

پیام مدیر : امیدواریم که با انتشار این مقاله توانسته باشیم گامی هر چند کوچک برای انتخاب مشاور املاکی باتجربه و کارآمد برای شما هموطن عزبز به ارمغان آورده باشیم.

من ابوالفضل اسدالهی به همراه مشاورین مجرب و کارآزموده خود در زمینه معاملات املاک و مستغلات آماده خدمت رسانی به شما هموطنان گرامی هستیم.

با آرزوی موفقیت روز افزون برای شما

من خانه ام را دوست دارم

دفتر مرکزی:

تهران – منطقه ۲ – شهرک غرب – بلوار دادمان – بعداز خیابان جلیلوند – پ ۱۱۰ ساختمان اداری ۱۱۰ طبقه ۴ واحد ۱۲

تلفن :              ۰۲۱۸۸۵۸۵۰۷۱

تلفن همراه :     ۰۹۱۲۱۲۳۷۹۲۳

نقشه املاک

املاک مشابه

کانال ما

شما میتوانید در کانال ما عضو شوید

عضو شدن
بستن